SAZPS.sk

Pages

Categories

Search

Slovenská asociácia zrakovo postihnutých športovcov
Slovak Association of Visually Impaired Athletes

správy

NEPREHLIADNITE

FOTOGALÉRIA

SAZPS.sk
SAZPS.sk
SAZPS.sk
SAZPS.sk
SAZPS.sk
SAZPS.sk
SAZPS.sk
SAZPS.sk
SAZPS.sk

VIDEOGALÉRIA

PRIPRAVOVANÉ AKCIE

28. celoslovenský turistický zraz SAZPŠ

21. máj 2022

V roku 2020 pripadlo organizácii Mestský športový klub zrakovo postihnutých športovcov Martin (MŠK ZPŠ Martin) usporiadať 28. celoslovenský turistický zraz SAZPŠ.

Osud rozhodol ináč, prišiel COVID-19 a s ním dvojročná stopka na všetky akcie. Zraz sa nám podarilo zrealizovať v spolupráci so SAZPŠ až tento rok v Jasenskej doline, v termíne 12. - 15. mája 2022.

12. mája 2022 na 28. CTZ prišlo 51 účastníkov z ôsmych miest Slovenska. O 13. hodine sme sa stretli pred železničnou stanicou vo  Vrútkach, odkiaľ nás autobus odviezol do Penziónu Brest  v Jasenskej doline.

O 16. hodine začal zraz turistov slávnostným otvorením. Prišli nás pozdraviť predsedníčka ŽSK Erika Jurinová, primátor mesta Martin Ján Danko, za čo im ďakujeme a ďakujeme aj za ich materiálnu pomoc.

Otvorenia sa zúčastnil aj predseda SAZPŠ Peter Ďuroška a podpredseda KST Turiec Pavol Kráľovanec a Ondrej Bohuš. Otvorenie bude odvysielané na TV Turiec.

13. mája 2022 boli pripravené 3 trasy, ktoré boli rozdelené podľa náročnosti. Najnáročnejšia trasa A viedla z Kolónie Hviezda na Minčol, odtiaľ cez Martinské hole na Stráne. Trasa mala asi 20 km s prevýšením niečo cez 900 m. Trasa B viedla od Brestu Jasenskou dolinou na Mažiarky a späť na penzión. Trasa mala 10 km s prevýšením 170 m. Trasa C bola 5 km prechádzka Jasenskou dolinou.

Každý turista si vybral trasu podľa svojej fyzickej a zdravotnej kondície. Každý zvládol trasu, ktorú si vybral, za čo vo veľkej miere ďakujeme aj ochotným a obetavým trasérom.

Po večeri bola možnosť zabaviť sa pri hudbe, o ktorú sa nám postaral predseda Komisie turistiky v SAZPŠ Stanko Novotný. Väčšina túto možnosť využila a prišli si zatancovať.

14. máj 2022 - aj tento deň išiel podľa pripraveného programu. Turisti sa zas rozdelili do troch skupín.

Skupina A išla na Lysec, čo je 20 km s prevýšením niečo cez 1000 m. Skupine B neprišli traséri, a tak sa stalo, že namiesto toho, aby išli ku Slávkovskej doline, zmýlili si smer a vybrali sa na Malý Lysec. Z polovičky trasy sa vrátili až na Medzijarky a na Kašovú. Prešli 10 km a miesto plánovaného prevýšenia 250 m urobili 400 m. Trasa C viedla cez Kašovú, Horné Jaseno a späť, asi 6 km.

Po vyhodnotení dňa sme pomyselnú štafetu odovzdali  ŠK Male Šintava, ktorý o rok zorganizujú 29. CTZ. Večer väčšina sledovala MS v hokeji.

15. mája 2022 sme 28. CTZ SAZPŠ ukončili prehliadkou skanzenu Slovenskej dediny v Jahodníckych hájoch. Odtiaľ nás autobus odviezol do Vrútok na železničnú stanicu, odkiaľ sa každý pobral vlakom domov.

 

                                                                  Kubašová Ľudmila, predsedníčka MŠK ZPŠ Martin


1. 28. celoslovenský turistický zraz SAZPŠ
2. 28. celoslovenský turistický zraz SAZPŠ

KALENDÁR

FACEBOOK

PARTNERI

 
image
image
image
image
image