SAZPS.sk

Pages

Categories

Search

Slovenská asociácia zrakovo postihnutých športovcov
Slovak Association of Visually Impaired Athletes

správy

NEPREHLIADNITE

FOTOGALÉRIA

SAZPS.sk
SAZPS.sk
SAZPS.sk
SAZPS.sk
SAZPS.sk
SAZPS.sk
SAZPS.sk
SAZPS.sk
SAZPS.sk

VIDEOGALÉRIA

NOVINKY

XII. ZPH - PyeongChang 2018: získali sme 11 medailí

29. marec 2018

Slovensko sa v celkovej bilancii krajín, ktoré sa zúčastnili na ZPH 2018, umiestnilo na siedmom mieste. Pred nami skončili USA, NPA, Kanada, Francúzsko, Nemecko a Ukrajina. Získali sme 11 medailí (6 - 4 - 1) a prekonali historický Vancouver 2010 tiež s 11 kovmi, ale s menším počtom strieborných medailí (6 - 2 - 3).

 

1_ZPH 2018: získali sme 11 medailí a dosiahli famózny úspech!

 

V alpskom lyžovaní sme však bilanciu krajín jednoznačne vyhrali. Jediní sme mali šesť zlatých. Za nami Francúzsko a Nemecko po štyri, ďalšie lyžiarske veľmoci Kanada a Švajčiarsko po tri. Silné Rakúsko poletí zrejme domov podobne ako sem v jednom lietadle s nami. Ale bez jedinej zlatej...

 

2_ZPH 2018: získali sme 11 medailí a dosiahli famózny úspech!

 

Tréner zjazdárov Martin Makovník zhodnotil: „ZPH sú na konci a ja môžem povedať, že sme veľmi pyšní na svojich športovcov, lebo tu odviedli kus veľkej roboty. Na svahu nechali úplne všetko. To, čo sme štyri roky trénovali a jazdili, a s čím sme sem išli, sme splnili. Aj keď Heni dnes nepribudla do zbierky tá piata zlatá medaila, môžem povedať, že je to jedna úžasná športovkyňa, s ktorou je česť pracovať. A je neskutočné, že taká malá krajina, ako je Slovensko, skončí siedma na paralympijských hrách s dvomi športami a v zjazdovom lyžovaní získa 11 medailí a dokonca vyhrá bilanciu krajín. Je to obrovský úspech“.

 

3_ZPH 2018: získali sme 11 medailí a dosiahli famózny úspech!

 

Výprava sa vracia domov v utorok 20. marca v podvečerných hodinách, kedy absolvuje aj slávnostné privítanie na pôde SPP, ktorý je generálnym partnerom SPT Pjongčang 2018.

Zdroj: Slovenský paralypijský výbor


1. XII. ZPH - PyeongChang 2018: získali sme 11 medailí

KALENDÁR

FACEBOOK

PARTNERI

 
image
image
image
image
image