SAZPS.sk

Pages

Categories

Search

Slovenská asociácia zrakovo postihnutých športovcov
Slovak Association of Visually Impaired Athletes

správy

NEPREHLIADNITE

FOTOGALÉRIA

SAZPS.sk
SAZPS.sk
SAZPS.sk
SAZPS.sk
SAZPS.sk
SAZPS.sk
SAZPS.sk
SAZPS.sk
SAZPS.sk

VIDEOGALÉRIA

NOVINKY

ŠK NSŠ Delfín navštívil Kláštor Bosých Karmelitánov

17. marec 2018

Dňa 17.3.2018 sa 25 členov ŠK NSŠ Delfín Košice vybralo na turistickú akciu do blízkeho okolia Košíc do mestskej časti Lorinčík.

1_ŠK NSŠ Delfín navštívil Kláštor Bosých Karmelitánov 

Navštívili Kláštor Bosých Karmelitánov. Je to kontemplatívno-apoštolské spoločenstvo, ktoré spája rozjímavú modlitbu s apoštolátom. Karmelitáni na Slovensku žijú v troch spoločenstvách a to v Košiciach časť Lorinčík, v Starých Horách pri Banskej Bystrici a na Urpíne v Banskej Bystrici. Organizačno-právne patria ku Krakovskej provincii v Poľsku, kde prebieha celá ich formácia. Bosí Karmelitáni prišli do Košíc - Lorinčíka v roku 2006 a založili novú karmelitánsku mužskú komunitu.

V roku 2010 sa začal stavať kláštor pod lesom v Lorinčíku a bol dokončený v roku 2014. V kláštore sa počas víkendov pravidelne organizujú duchovné cvičenia, ktoré prebiehajú v kaplnke. Kaplnka, ktorá je súčasťou kláštora je sprístupnená počas celého dňa a taktiež sa v nej nachádza aj ubytovacia časť. V súčasnosti kláštor obývajú piati rehoľníci Karmelitáni. Vypočuli sme si históriu a činnosť karmelitánov v Lorinčíku od brata Rudolfa, ktorý ochotne odpovedal aj na otázky turistov. Po skončení besedy sme sa bratovi Rudolfovi poďakovali za odborný výklad a vybrali sa z mestskej časti Lorinčík do mestskej časti Pereš, ktorý je známy aj extravagantnými Mojsejovcami. Aj napriek tomu, že počasie bolo dosť chladné a fúkal silný a ľadový vietor nikomu to neubralo na dobrej nálade.

2_ŠK NSŠ Delfín navštívil Kláštor Bosých Karmelitánov

Jarnú turistickú prechádzku sme zakončili na Pereši na salaši Poláček. Presvedčili sme sa, že samotné okolie Košíc je veľmi bohaté na kratšie i dlhšie turisticko-poznávacie vychádzky počas celého roka.

Text: Stanislav Dzureň

Foto: Stanislav Novotný


1. ŠK NSŠ Delfín navštívil Kláštor Bosých Karmelitánov

KALENDÁR

FACEBOOK

PARTNERI

 
image
image
image
image
image