VIDEOGALÉRIA

NOVINKY

Bronzová Karinka z Otvorených ME IPC 2016, Funchal

08. máj 2016

V dňoch od 30.4. do 8.5.2016 sa konali Otvorené ME IPC 2016 vo Funchale na portugalskej Madeire, ktorých sa zúčastnilo 51 štátov z celého sveta v rámci prípravy na paralympijské hry a štartovalo na nich 447 plavcov, z toho 268 mužov a 179 žien. Slovensko bolo zastúpené troma plavcami, Karina PETRIKOVIČOVÁ a Tatiana BLATTNEROVÁ z PK TZPŠ DOLPHINS Bratislava a Viktor KEMÉNY z nových Zámkov. S Tatianou bola tapperkou okrem osobnej trénerky Daniely ŠIPOŠOVEJ jej mama, Katarína BLATTNEROVÁ. Vedúcim výpravy bol Ladislav STRUHÁR, ktorý je súčasne reprezentačným trénerom.

Karina PETRIKOVIČOVÁ, S13, SB13, SM13 - štartovala v 5 disciplínach a to 50 m a 100 m v.sp., 100 m motýlik, 200 m polohové preteky a v jej hlavnej disciplíne 100 m znak. Vo všetkých disciplínach potvrdila splnenie limitov na paralympijské hry, ktorých úroveň bola na úrovni časov z minuloročných MS. Vo svojej hlavnej disciplíne 100 m znak v rozplavbách zaplávala čas 1:14,57, ktorý znamenal zlepšený osobný rekord a postúpila do poobedňajšieho finále. V ňom získala pre Slovensko vo veľmi silnej konkurencii bronzovú medailu a za osobným rekordom zaostala len 0,28 sek. Svojimi výsledkami potvrdila správnosť prípravy smerom na paralympiádu do Rio de Janeira.

Tatiana BLATTNEROVÁ, S11, SB11, SM11 - štartovala v 5 disciplínach a to 50 m, 100 m a 400 m v.sp., 100 m znak a 100 m prsia. Okrem disciplíny 100 m prsia si Tatiana vyplávala v každej disciplíne osobné rekordy a tak má splnených päť "B" limitov účasti do Ria. V disciplíne 400 m v.sp. štartovala vo finále, kde skončila na 6. mieste v krásnom osobnom rekorde, ktorý zlepšila o 8,08 sek.. V disciplíne 100 m v.sp. postúpila v osobnom rekorde do finále na 7. mieste časom 1:22,68 a zlepšila si osobný rekord o 2,66 sek. Vo finále tento čas zlepšila ešte o 0,57 sek. a udržala si 7. miesto.